دماوند کجاست؟

مجموعه اقامتی طبیعت لاریجان – هتل در لاریجان – ویلا در آبگرم لاریجان – سوئیت در آبگرم – با کلیه قیمتها = هتل آبگرم رینه | رزرو هتل در رینه

محموعه اقامتی طبیعت لاریجان با مدیریت آقای رحمت اسماعیلی است که با بیش از 50 سال سابقه در عرصه ارائه خدمات اقامتی به مسافران را دارد. ارائه خدمات اقامتی از شغل های اجدادی ایشان بوده است که ایشان با گسترش این امر در احداث هتل بزرگ 6 واحدی لوکس در آبگرم ، وبلای اختصاصی و سوئیت های کوچک و ارزان بهترین انتخاب برای عموم سلیقه ها می باشد .

دماوند کجاست؟| شرایط خاص زمین‌شناختی دامنه‌های رشته کوه البرز، به‌خصوص در اطراف قله دماوند، به‌نحوی است که آب‌های زیرزمینی این منطقه املاح معدنی زیادی دارند و از خواص درمانی مختلفی برخوردار هستند؛ همین سبب شده است که چشمه‌های آبگرم این منطقه به‌دلیل خاصیت درمانی خود، مورد توجه گردشگران زیادی قرار بگیرند. تعداد زیادی از این چشمه‌های آبگرم در بخش لاریجان از شهرستان آمل در استان مازندران قرار دارند؛ روستاهای ییلاقی و خوش‌ آب‌وهوای لاریجان در نزدیکی قله دماوند به‌واسطه چشمه‌های آبگرم خود شهرت دارند؛ روستای آبگرم لاریجان، یکی از این روستاها و از جمله جاهای دیدنی آمل به شمار می‌رود که نباید آن را از دست داد. گردشگران زیادی از لاریجان بازدید می‌کنند و همین، آن را به یکی از گردشگرپذیرترین مناطق این استان تبدیل کرده است.

دماوند کجاست؟

دماوند کجاست؟

دماوند کجاست؟

شهرستان دماوند که در استان تهران واقع شده است، با مساحتی حدود 188 هزار هکتار در محدوده شهرستان‌های فیروزکوه، آمل، ورامین و گرمسار قرار دارد و منطقه‌ای کوهستانی با آب‌وهوای بی‌نظیر است. متوسط ارتفاع این شهرستان از سطح دریا حدود 2000 متر است و از میزان 188 هزار هکتار مساحت شهرستان،83 درصد آن جزو منابع ملی محسوب می‌شود و 16 درصد به زمین‌های کشاورزی اختصاص دارد و حدود یک درصد باقیمانده نیز جزو حوزه شهری است.

این شهرستان، از طبیعت جذاب، چشم‌نواز و منحصر به فردی برخوردار است که مهمترین جذابیت خود را مدیون بلندترین قله ایران یعنی قله دماوند است. همچنین وجود رودخانه‌های متعددی که از کوه دماوند سرچشمه می‌گیرند، در آبادانی باغ‌ها و مزارع کشاورزی اطراف این شهرستان سهم قابل‌توجهی داشته و موجب به وجود آمدن نواحی ییلاقی با چشم‌اندازهای زیبایی در منطقه شده‌اند. به علاوه چشمه‌های متعدد آب گرم و معدنی در نواحی ییلاقی با چشم‌اندازهای گوناگون فصلی، دریاچه‌های کوچک و بزرگ دایمی و فصلی با آب شیرین، جلوه‌های زیبایی از طبیعت ایران را در این منطقه از استان تهران به نمایش گذاشته‌اند.

شهرستان دماوند دارای تعداد زیادی شهرهای دیدنی است که هر کدام از آنها جاذبه‌های تاریخی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده‌اند. شهر دماوند، شهر کیلان، شهر گیلاوند، روستای آبسرد و روستای گرمابسرد از جمله دیدنی‌ترین شهرها و روستاهای شهرستان زیبای دماوند هستند

این شهر به همراه همه آثارش در فهرست آثار ملی ثبت شده است. طبق آمار سرشماری سال 1395 جمعیت این شهر 50 هزار نفر برآورد شده است.

دماوند یکی از کهن‌ترین و قدیمی‌ترین شهرهای ایران است که در تاریخ سرزمین ایران، قدمت آن را به دوران پادشاهی کیومرث نسبت می‌دهند. آثار و شواهد به دست آمده حاکی از حضور انسان از کهن‌ترین دوران حیات بشر در این سرزمین است و به بی‌دلیل نیست که شهر دماوند و روستاهای اطراف آن به عنوان اثر ملی در فهرست آثار ملی ایران به شماره 56 به ثبت رسیده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب این شهر، آب‌وهوای خوش آن است که حتی در فصل تابستان نیز خنکا و دلپذیری خاص خود را دارد. این شهر به علت داشتن آب‌وهوای معتدل و خنک و جاذبه‌های گردشگری بی‌شمار، به یکی از شهرهای جذاب برای گردشگران و طبیعت‌گردهای ساکن در پایتخت تبدیل شده که قصد دارند تعطیلات آخر هفته خود را در محیطی دلچسب سپری کنند.

Call Now

Call Now Button